Електронні держзакупівлі вже заощадили Україні 390 млн. грн.

Веб портал держзакупівельЕлектронна система державних закупівель PROZORRO перевершила очікування творців: за 8 місяців її функціонування економія грошей закупівельників в системі склала 390 мільйонів гривень.

Про це сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов під час першого всеукраїнського форуму професійних закупівельників «Forum zakupki».

Перші результати більш оптимістичні, ніж розраховував Нефьодов. На разі 20000 тендерів і 1400 державних закупівельників, в системі приблизно майже на 5 мільярдів гривень тендерів. Економія в системі досягла 390 мільйонів гривень і росте щодня. Середня кількість учасників по тендерам в системі більше, ніж у старих паперових закупівель.

Нефьодов висловив сподівання, що надалі практично всі державні закупівлі будуть переведені в електронний формат.

Ці послуги буде пропонувати веб портал держзакупівель http://www.dzo.com.ua/.

За його словами, законопроект «Про державні закупівлі», який переводить всі державні закупівлі в електронний формат, вже узгоджується в держорганах.

Він також висловив сподівання, що законопроект буде прийнятий вже в цьому році.

Чиновник пояснив, що новим законопроектом в Україні будуть введені дві нові процедури — конкурентний діалог та економічні торги.

«Законопроект передбачає кілька нововведень. Перше — введення нових процедур, яких в українському законодавстві не існувало, які ми повинні прийняти в процесі адаптації до законодавства ЄС, — це конкурентний діалог та економічні торги», — пояснив Нефьодов, додаючи, що нововведення особливо цікаво буде для замовників, які працюють в безперервному циклі.

Ще одна ініціатива Мінекономрозвитку, за словами Нефьодова, — це створення територіальних Центральних закупівельних організацій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 + 19 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: